Komu polecam psychoterapię zorientowaną na proces?
Klientem terapii może być każdy człowiek borykający się z kłopotami i poszukujący profesjonalnej pomocy.
Zapraszam osoby, które:
- doświadczają kłopotów relacyjnych: nadużyć, przemocy lub uzależnienia partnera,
- cierpią z powodu samotności,
- doświadczają stanów depresyjnych,
- odczuwają na stany lękowe,
- nadużywają substancji, zbyt ciężko pracują, dużo czasu spędzają w wirtualnym świecie, nie mogą uregulować swojego sposobu odżywiania,
- niewystarczająco w siebie wierzą i są niepewne siebie,
- doświadczają trudnych, zmiennych nastrojów i odmiennych stanów świadomości,
- mają kłopoty z realizacją swoich celów życiowych w świecie, czują się zagubione,
- mimo chęci nie mogą rozstać się z trudną przeszłością
Jak psychoterapia może Ci pomóc?
W psychoterapii zorientowanej na proces jesteś klientem, nie pacjentem. Zmiana następuje dzięki temu, że zaczynasz doświadczać i prawdziwie przeżywać wewnętrzne procesy, których dotychczas nie byłeś świadomy. Aby to się stało, pracujemy z Twoim indywidualnym procesem – obserwujemy go, dostrajamy się do niego bez wartościowania i świadomie za nim podążamy. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z samym sobą wykorzystujesz najsilniejsze i skuteczne narzędzie przemiany, które zaoszczędzi Ci miesięcy i lat opowiadania historii i prób zrozumienia ich sensu.
Rodzaje terapii
- Terapia indywidualna – przeznaczona jest dla osób, które chcą uporać się z osobistymi problemami i wspólnie z terapeutą uczyć się świadomie doświadczać sygnałów płynących z ciała i wykorzystywać je, aby sobie pomóc.
- Terapia dla par – zapraszam na nią pary, które chciałyby walczyć o swoją miłość i popracować nad kłopotami, które pojawiają się w relacji.
- Terapia grupowa – to półroczna zamknięta grupa dla kobiet „Spotkania kobiet, które kochają za bardzo”.
Proces psychoterapii
Rozpoznanie i nawiązanie współpracy
Pierwsze sesje to konsultacje, podczas których terapeuta poznaje problemy klienta i proponuje możliwe formy pomocy. Podczas tych sesji terapeuta rozważa, czy podejmie się pracy z klientem. Klient zaś podejmuje decyzję, czy ten terapeuta jest odpowiednią osobą i czy chce właśnie jemu opowiadać o swoich trudnościach.
Jeśli po tych sesjach obie strony zgodzą się na współpracę, wtedy ustalamy zasady formalne (płatność, odwoływanie sesji, punktualność) i zasady współpracy terapeutycznej (cel terapii, metody pracy, czas trwania terapii).